TAIJIQUAN

Energia Yin i Yang

Chcesz poćwiczyć?

W erze wiecznej gonitwy i braku czasu Taijiquan pozwala odnaleźć spokój
i wytchnienie. Jeśli chcesz ze mną poćwiczyć, zapraszam do kontaktu.


Tai-chi Chuan a może Taijiquan?

Tai-chi Chuan, a właściwie Taijiquan (prawidłowy zapis fonetyczny) to stara chińska sztuka walki ćwiczona obecnie głównie ze względu na walory zdrowotne.

Taijiqan powstało przed kilkoma stuleciami i tak naprawdę do końca nie wiadomo gdzie. W środowisku Taijiquan można spotkać kilka teorii i legend na temat skąd pochodzi, jednak najbardziej prawdopodobna (ponieważ odnaleziono zapisy świadczące o jej prawdziwości) jest ta, która mówi, że Taijiquan narodziło się w rodzinie Chen.

Taijiquan wywodzi się z filozofii Yin i Yang, opiera się na zmianach w nich zachodzących oraz harmonizowaniu ciała i ducha.

Zajęcia obejmują ćwiczenia podstawowe, formy – złożone układy (taolu), ćwiczenia z partnerem – pchające dłonie (tui shou). Trening koncentruje się głównie na koordynacji między ciałem a umysłem zgodnie z koncepcja chińskiej nauki qi (energia witalna) i nie jin (siła wewnętrzna). Taijiquan dla każdego ma inną szczególną wartość, może być ciekawe tak samo dla osoby ambitnej, szukającej wyzwań i dla poszukującej wyciszenia.

Taijiquan - pismo uproszczone (ch.)


Taijiquan jest moją pasją, nieodkrytą wyspą którą każdego dnia się uczę. Poznaję tajniki tej trudnej i fascynującej sztuki u boku swoich nauczycieli. Moje podróże do Chin, starty w zawodach sprawiają, że poznaję siebie, swoje możliwości i odkrywam siebie.

W uczeniu Taijiquan najważniejszy jest dla mnie uczeń. Jego motywacja i chęć pokonywania swoich słabości. Taijiquan uczy wytrwałości, wewnętrznego spokoju, systematyczności. Pozytywnie wpływa na umysł i ciało. W erze wiecznej gonitwy i braku czasu Taijiquan pozwala odnaleźć spokój i wytchnienie. Nabrać dystansu do świata i siebie, zwolnić, być tu i teraz w pełnym tego słowa znaczeniu.

Jeśli chcesz ze mną poćwiczyć, skontaktuj się ze mną.